Єдина Країна! Единая Страна!
статистика
Кролики. Кролівництво. Кролеферма Вирощування кролів, реалізація м'яса, поголів'я, мясо кролика
Субота, 20.04.2024, 11:13Главная | Регистрация | Вход

Пошук по сайту


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Горячие новости

Друзья сайта

Может быть интересно

Реклама

Вакцинація кролів







 







 

Правила вакцинації !!!







 

       Вакцинація кролів

   Це введення низьких доз ослабленого вірусу. У відповідь на чужерідний антиген в щепленому організмі утворюються антитіла. Вакцинація не дає 100 % , що тварина не захворіє. Разом з тим вона гарантує набагато легший перебіг хвороби у випадку захвовання. Тому, однозначно щепити тварин потрібно і бажано регулярно. Цим самим ми можемо хоч якось зменшити ризик втрати улюбленця.

Зараз є багато вакцин, які дають змогу це робити. Наприклад, «Лапімун» (Україна), «Песторін» (Чехія)  та «Покровська» (Росія). Більшість сучасних вакцин – бівалентні, тобто в складі є антигени двох захворювань. Така вакцина складається з рідкого компоненту (геморагічна хвороба) та сухого (міксоматоз), для приготування вони змішуються разом.

Звичайно,  імунітет після введення моновакцини буде більш досконалий, ніж при  введенні бівалентної. Оскільки спочатку утворюється імунітет до однієї хвороби, а потім до іншої. Не дивлячись на це бівалентні вакцини таки досить непогані.







 

     Отже, чому може статись прорив імунітету у вже щеплених тварин?

  Основною проблемою вакцини є її транспортування та подальше зберігання. Будь-яка вакцина зберігається в умовах холодильника при температурі від +2 до +8°С. Якщо ж ці умови були порушені, то ніякого імунітету не утвориться. Грубо кажучи вакцина загине (вакцина міксоматозу жива).






 

     При яких хворобах потрібно щепити кролів?

  У кролів існує дві найнебезпечніших вірусних хвороби. Це міксоматоз та геморагічна хвороба кролів (ВГХК). Так, головним переносником міксоматозу є комар. Тому, хвороба частіше реєструється в період з ранньої весни до пізньої осені. В теорії міксоматоз не спостерігається взимку і щеплення в цей період можна було б не робити. Проте при умові теплої зими або в силу інших факторів, хвороба, як виняток, може виникнути. Робити щеплення міксоматозу взимку чи зачикати весни вирішувати Вам.



 

Що ж до геморагічної хвороби кролів, ситуація цілком протилежна. ВГХК зустрічається протягом всього року. Якщо міксоматоз ще можна обирати щепити чи ні взимку, то ВГХК потрібно робити завжди.




 

Якщо по ті й чи інші причині щеплення зроблено не було і хвороба все ж виникла. Необхідні термінові дії. Якщо кролі утримуються в різних клітках чи приміщеннях, вони не будуть інфіковані вірусом всі одразу. Спочатку інфікуються найсприятливіші тварини (вік, вага) потім всі інші. Імунітет ж  після вакцинації утворюється за-звичай  на 14 добу.

Тому, якщо Ви хочете вберегти частину поголівя (частина поролівя від 2 міс. і старше), необхідно вимушено щепити всіх клінічно-здорових тварин!!!

Звичайно, тварин з інкубаційним періодом та хворих щепити забороняється - можлива загибель. Тут з двох небезпек обираємо меншу або позитивнішу. Адже якщо тварина вижеве протягом перших 14 діб після щеплення, то вона буде жити і в неї утвотиться нехай не бездоганний, але імунітет.



 

Кролеферма - Балта 2012 - 2024 © Всі права захищені | Хостинг від uCoz
Копирование материалов разрешено при условии установки прямой ссылки на krolikvuhany.at.ua
Google