Єдина Країна! Единая Страна!
статистика
Кролики. Кролівництво. Кролеферма Вирощування кролів, реалізація м'яса, поголів'я, мясо кролика
Четвер, 25.04.2024, 09:25Главная | Регистрация | Вход

Пошук по сайту


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Горячие новости

Друзья сайта

Может быть интересно

Реклама

Особливості травлення у кролів

Особливості травлення у кролів

        Інтенсивність росту кролів як спадкова особливість реалізується під впливом годівлі. Це обумовлює підвищенні вимоги до організації повноцінної годівлі. Крім того в структурі собівартості продукції кролівництва на корми припадає більше половини всіх витрат.

      Тому найважливішою умовою підвищення продуктивності є раціональна організація повноцінної годівлі, що забезпечується  збалансованістю раціонів.

      Технологія годівлі кролів визначається особливостями кормової поведінки і будовою шлунково-кишкового тракту. Відомо, що дорослий кріль підходить до годівниці 35 – 40 разів за добу, а молодняк майже в два рази частіше.

      Більшу частину корму кролі споживають вночі або рано вранці. Кращим методом згодовування корму для кролів є обладнання самогодівниць, в яких би корм не забруднювався.

Щодо анатомічної особливості травного каналу, то потрібно враховувати будову зубощелепної системи і шлунково-кишкового тракту. Новонароджені кроленята мають 16 молочних зубів, заміна яких на постійні (28 зубів) відбувається упродовж першого місяця. Різці у кролів ростуть інтенсивно упродовж життя і самозаточуються внаслідок того, що зовні вони покриті міцним шаром емалі, а з внутрішнього боку – більш тонким і менш міцним. Тому кролям необхідно давати грубий корм для стирання різців.

      У кролів добре розвинутий шлунково-кишковий тракт. Довжина його в 9 – 10 разів більша за довжину тіла. Кролі мають однокамерний шлунок, у них добре розвинена сліпа кишка. Вона в 1,5 рази більша шлунка. В ній під дією ферментів, що виділяються мікроорганізми, проходять бродильні процеси, розщеплення і перетравлення в кормах. Якщо у дорослих кролів вміст клітковини в раціоні менше 10%, то в них спостерігається розлад травлення і зниження продуктивності.

                                                 

Рис .1  Шлунково-кишковий тракт:

1 – язик, 2 – стравохід, 3 – шлунок, 4 – селезінка,  5 – дванадцятипала кишка, 6 – підшлункова залоза, 7 – тонкі кишки,    8 – сліпа кишка, 9 – сліпий відросток, 10 – ободова кишка, 11 – пряма кишка, 12 – анус.

 

     До особливостей травлення кролів відносять копрофагію – поїдання нічного мякого калу, що є нормальним  фізіологічним процесом.

     Поїдаючи нічний кал, кролі споживають велику кількість мікроорганізмів, які збагачують організм біологічно повноцінним білком. В одному грамі мякого калу міститься 9560 млн. мікроорганізмів, в той час, як в такій же кількості твердого калу – 2700 млн. Доведено, що доля амінокислот за рахунок копрофагії, досягає 13 – 23% від всіх спожитих амінокислот. Крім того мікроорганізми шлунково-кишкового тракту синтезують вітаміни групи В та вітаміни К, С, які використовує організм кролів. При копрофагії частина поживних речовин два рази проходить через травний канал, що допомагає більш повному перетравленню корму. Позбавлення кролів копрофагії знижує перетравність поживних речовин раціону, порушує обмін речовин, в результаті чого зменшується приріст живої маси.

Кролеферма - Балта 2012 - 2024 © Всі права захищені | Хостинг від uCoz
Копирование материалов разрешено при условии установки прямой ссылки на krolikvuhany.at.ua
Google