Єдина Країна! Единая Страна!
статистика
Кролики. Кролівництво. Кролеферма Вирощування кролів, реалізація м'яса, поголів'я, мясо кролика
П`ятниця, 19.04.2024, 12:01Главная | Регистрация | Вход

Пошук по сайту


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Горячие новости

Друзья сайта

Может быть интересно

Реклама

Псороптоз кролів

Псороптоз кролів


Захворювання кролів, що викликається кліщами Psoroptes cuniculi з сімейства Psoroptidae .

Найчастіше кліщі паразитують на внутрішній поверхні вушної раковини і зовнішньому слуховому проході. Саме тому псороптоз кроликів часто називають вушної коростою .

 

Розвиток кліщів відбувається за такими фазами: яйце, личинка, протонімфа    ( німфа першої стадії ), телеонімфа ( німфа другої стадії ), імаго ( статевозріла особина ). Самці при оптимальних умовах розвиваються за 14-16 днів, самки – 18 20  днів. Для розвитку личинок в середньому потрібно 3 6  днів, для протонімфи – 3 4  дні, телеонімди – 3 7  днів, а для перетворення німфи в імаго – 2 3  дні. Запліднення у кліщів проходить в два етапи. Спочатку самець копулють з іншоюї самковою німфою, а після перетворення її в самку вона запліднюється вже статевими продуктами, які були введені самцем німфі. Самки відкладають яйця на поверхні шкіри вуха, приклеюючи їх маточним секретом. Тривалість життя самок до 60 днів.

 

Поширення псороптозу

 

Захворювання немає чітко виражених сезонних особливостей поширення, як у інших видів тварин. Реєструється в будь-який час року, але найбільшого поширення воно досягає пізньої взимку і на початку весни. Передача збудника від тварини до тварини відбувається шляхом безпосереднього контакту здорових тварин з хворими, а також через предмети догляду та обслуговуючий персонал.

До захворювання сприйнятливі кролики різного віку, крім того, кроленята можуть заражатися від своїх матерів.

Клінічна картина псороптозу

 

У місцях локалізації кліщів розвивається запальний процес , при легкому перебігу він носить вогнищевий характер , а при важкому - генералізований . На внутрішній поверхні вуха і зовнішньому слуховому проході утворюються тонкі сірувато -жовті лусочки , які перетворюються в товсті скоринки. Тварини непокояться , чешуть вухо лапами.

 При важкому перебігу болючий процес може поширюватися на підставу вушних раковин , частину шиї , спини , пальці передніх ніг. Вся вушна раковина покривається товстими , шаруватими масивними корками. При ускладненні перебігу процес може переходити на середнє і внутрішнє вухо , а також ускладнюватися нашаруванням вторинної мікрофлори і викликати гнійний отит. У цьому випадку з вушних раковин виділяється гнійний іхорозний ексудат , вушні раковини при пальпації болючі. Ускладнення можуть призвести до викривлення шиї , а при менінгіті - втрати рівноваги і координації руху та інших неврологічних порушеннях .

 

Діагностика псороптозу у кролів

 

Діагноз ставиться відносно легко на підставі характерної клінічної картини і виявлення кліщів у зіскрібків шкіри з уражених ділянок шкіри вушних раковин.

Лікування

 

Для лікування даного захворювання застосовуються засоби загальної та місцевої терапії.

З коштів загальної терапії застосовують продукти мікробіологічного синтезу - макроциклічні лактони , або авермектіни ( Івермек , Івомек тощо) у вигляді внутрішньом'язових або підшкірних ін'єкцій , а для обробки вушних раковин - місцеве лікування акарицидними препаратами у вигляді дустов , мазей , лініментів синтетичних піретроїдів ( циперметрин , неостомазан , бутокс тощо) відповідно до настанов на застосування препаратів.

 

Техніка обробки вушних раковин акарицидами полягає в наступному:

 

Акарицидні рідини вносять у вушну раковину за допомогою шприца , забезпеченого гумовою трубкою , в обсязі 1-2 мл рідини з подальшим легким масажем вушних раковин.

 

Мазі і лініменти наносять за допомогою тампона , ретельно обмазуючи внутрішню поверхню вух з подальшим їх масажем.

 

Порошки та дусти всипають всередину вушної раковини і масажують її .

 

Аерозольні препарати розпорошують всередину вушної раковини з відстані 10 см , і експозицією 3-4 сек.

 

Обробку акарицидами повторюють через 7-14 діб залежно від персистентних властивостей препарату. При псороптозе , ускладненому секундарной інфекцією , роблять внутрішньом'язові ін'єкції антибіотиків .

 

Заходи профілактики

 

Профілактика полягає в карантинування всіх знову надходять тварин , при цьому у кроликів ретельно оглядають вушні раковини на наявність кліщів. Перед спарюванням самцям і самкам вводять з профілактичною метою у вушні раковини один з перерахованих вище акарицидних препаратів.

 

Після проведених лікувальних заходів проводять ретельну дезакаризації приміщень і кліток для тварин , а також періодично ретельно оглядають вушні раковини на наявність збудника.

Кролеферма - Балта 2012 - 2024 © Всі права захищені | Хостинг від uCoz
Копирование материалов разрешено при условии установки прямой ссылки на krolikvuhany.at.ua
Google