Єдина Країна! Единая Страна!
статистика
Кролики. Кролівництво. Кролеферма Вирощування кролів, реалізація м'яса, поголів'я, мясо кролика
П`ятниця, 29.03.2024, 11:14Главная | Регистрация | Вход

Пошук по сайту


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Горячие новости

Друзья сайта

Может быть интересно

Реклама

Пассалуроз кролів

Пассалуроз кролів


   

 Пассалуроз – хронічне   гельмінтозу захворювання кроликів і зайців, яке викликається нематодою Passalurus ambiguous, сем.    Oxyuridae, яка паразитує в товстому кишечнику.

 

  Етіологія.

Пассалуруси ( кролячі гострики) - це дрібні нематоди з веретеновидной, з тоншою на кінцях формою тіла. На дні невеликої ротової капсулаи  розташовані 3 зуби . Стравохід має кулястий бульбус . Самець 3,8-5,0 мм завдовжки. Хвостовий кінець його закінчується тонким шилоподібним відростком. Спікула одна, 0,09-0,12 мм завдовжки. Самка 7,75-11,0 мм довжиною, має довгий загострений хвіст, на задньому кінці якого видно кільцеподібні потовщення кутикули. Вульва розташовується в передній половині тіла. Яйця розміром 0,095-0,115 х 0,043-0,056 мм, асиметричні.

  Епізоотологія.

Джерело інвазії - хвора тварина. Найбільш сприйнятливі кролики у віці 3-7 місяців. Інвазування тварин пассалурусами відбувається протягом усього року аліментарним шляхом. Швидкому поширенню інвазії сприяють короткий термін дозрівання яєць паразита, висока інтенсивність ураження тварин, можливість повторного зараження і самозаражения кроликів, групове утримання їх.

 

  Симптоми і перебіг.

Пассалуроз протікає хронічно. При сильному зараженні у кроликів спостерігають блідість слизових оболонок, незначне підвищення температури, схуднення, пронос, свербіж в області ануса, зовнішніх статевих органів. Шкіра в цих місцях брудна, набрякла, на ній видно расчіси, виразки і синці, шерсть злипла. Кролики відстають у рості, линька у них проходить повільно, якість шкір знижується.

Діагноз на пассалуроз кроликів ставлять за життя шляхом гельмінтоовоскопіі методами Фюллеборна, Дарлінга та ін., дослідження зіскребка з перианальних складок, виявлення паразитів під час видавлювання фекалій із прямої кишки, знаходження паразитів на фекаліях кроликів. Посмертно діагноз встановлюють з виявлення паразитів в товстому кишечнику.

 

  Лікування.

 Хороший терапевтичний ефект дають фенотіазін і піперазин. Фенотіазін - у дозі 1-1,5 г / кг два дні підряд. Солі піперазину (адипінат, фосфат, сульфат) дорослим кроликам дають в дозі 0,5 г/кг одноразово, молодим тваринам - по 0,75 г/кг дворазово два дні поспіль. Піперазин та фенотіазін згодовують разом з невеликою кількістю кормів після 18 - 24 - годинного голодування. У сучасних умовах застосовують мебенвет по 0,2 г/кг ( по ДВ), панакур - по 0,008 г/кг ( по ДВ), рінтал - по 0,01 г/кг ( по ДВ), таблетки тімбендазола - 0,015 г/кг ( по ДВ) та ін.

 

  Профілактичні заходи.

 Тварин забезпечують якісним кормом. Щодня чистять клітки від гною і залишків корму, годівниці і поїлки обливають окропом. У неблагополучних господарствах організують хіміопрофілактику: солі піперазину в дозі 0,1 - 0,15 г/кг і фенотіазину в дозі 0,15 - 0,2 г/кг маси тварини згодовують груповим способом протягом 50 днів після відлучення кроленят від самок.

Кролеферма - Балта 2012 - 2024 © Всі права захищені | Хостинг від uCoz
Копирование материалов разрешено при условии установки прямой ссылки на krolikvuhany.at.ua
Google